To ostatnie dni rejestracji na tegoroczny PKO Gdynia Półmaraton wraz z imprezami towarzyszącymi. Zapisać można się jeszcze tylko do soboty, 11 maja. W imprezie weźmie udział ponad 5 tysięcy miłośników biegania, na których czekać będzie wyjątkowa oprawa wizualna i muzyczna wydarzenia.

PKO Gdynia Półmaraton powraca do kalendarza imprez biegowych po kilkuletniej przerwie i wszystko wskazuje na to, że będzie to powrót na miarę oczekiwań, jakie można mieć wobec wydarzenia, które przed pandemią znajdowało się w TOP 5 polskich półmaratonów, a w 2020 roku było gospodarzem Mistrzostw Świata w Półmaratonie.

 

Na liście startowej półmaratonu znajduje się obecnie ponad 4200 biegaczy. Razem z krótszym biegiem towarzyszącym – PKO Gdynia 5K – liczba zawodników wynosi już prawie 5 tysięcy i można być pewnym, że po zamknięciu zapisów ta granica zostanie przekroczona.

 

To dla nas bardzo satysfakcjonujący wynik. Nie jest łatwo wracać po kilkuletniej przerwie, a tegoroczny PKO Gdynia Półmaraton z miejsca staje się czołową imprezą biegową na Pomorzu i w północnej Polsce. Naszym celem jest przede wszystkim dostarczyć biegaczom niezapomnianych wrażeń, a w dalszej perspektywie – powrót gdyńskiego półmaratonu do krajowej czołówki biegów ulicznych.
Piotr Jakóbik, rzecznik prasowy wydarzenia

Do soboty, 11 maja można jeszcze zapisać się online na wszystkie dystanse w ramach PKO Gdynia Półmaratonu 2024. Więcej informacji oraz linki do formularzy zgłoszeniowych można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej biegu. Poza półmaratonem i biegiem na dystansie 5 km, odbędą się także biegi dla dzieci FRUGO Kids Run oraz rywalizacja trzyosobowych sztafet na dystansie półmaratońskim.

Pokazy ognia, szanty, cheerleaderki, kolorowa meta i after party – ten bieg wyróżni się klimatem!

Organizatorzy gdyńskiego półmaratonu stawiają na jego atmosferę i oprawę wizualną. Z tego powodu zdecydowali, że oba biegi główne – PKO Gdynia Półmaraton i PKO Gdynia 5K – odbędą się w godzinach wieczornych (start o 20:30), co już samo w sobie stworzy wyjątkową atmosferę, ale pozwoli też na dodatkową oprawę wizualną.

 

Na trasie biegu będzie się znajdować kilka oficjalnych punktów kibicowania z dodatkowymi atrakcjami. Biegacze usłyszą m.in. grających bębniarzy, a także… zespół wykonujący szanty! Na odcinku przy ul. Stryjskiej sił dodadzą im dziewczyny z Cheerleaders Gdynia, a przy Muzeum Marynarki Wojennej zaplanowano mapping na łodzi podwodnej. Na ostatnim kilometrze nie zabraknie też ognia – poza specjalnym Fire Show wzdłuż jednego z odcinków trasy staną również rozpalone pochodnie

 

Wisienką na torcie ma być meta, która już po zmroku zabłyśnie dziesiątkami reflektorów, a także rozdawanymi wśród kibiców, kolorowymi opaskami LED, które będą świeciły w rytm muzyki granej przed DJa. Co ciekawe, za metą czeka ciąg dalszy atrakcji. Po odebraniu medali oraz zestawu napojów i przekąsek, biegacze mogą udać się na bezpłatne After Party, gdzie do godz. 2 w nocy grać będzie DJ, dostępne będzie miejsca do siedzenia i tańczenia, a w międzyczasie odbędą się dekoracje najlepszych zawodników.

 

ZOBACZ POZOSTAŁE NEWSY