We wtorek, 2 stycznia o godz. 14:00 zostanie uruchomiona rejestracja zawodników do startu w gdyńskim półmaratonie. Wracająca po kilku latach nieobecności impreza odbędzie się w formule nocnej 18 maja 2024 roku. Organizatorzy zaprezentowali już oficjalną koszulkę oraz medal finishera.

 

W połowie grudnia poznaliśmy pierwsze szczegóły majowego Gdynia Półmaratonu 2024. Impreza powróci w formule nocnej, ze startem zaplanowanym o godz. 20:00. Połowę królewskiego dystansu będzie można pokonać indywidualnie lub w trzyosobowej sztafecie. Dodatkowo, w programie znajdzie się też Gdynia 5K, czyli bieg na dystansie 5 kilometrów, w którym będzie można także wziąć udział z kijami do nordic walking.

Koszulka i medal zaprezentowane

W Nowy Rok organizatorzy Gdynia Półmaratonu pokazali projekt medalu, który zawiśnie na szyi każdego, kto 18 maja pokona w Gdyni dystans półmaratonu. Krążek ma klasyczny, okrągły kształt i bardzo mocno nawiązuje do morza oraz miejsca, w jakim zlokalizowane zostaną start i meta zawodów.

 

Krystian Zalewski był jednym z bohaterów Mistrzostw Świata w Półmaratonie Gdynia 2020, bijąc rekord Polski wynikiem 1:01:32 / fot. Tadeusz Skwiot
Znana jest również oficjalna koszulka biegu, którą będzie można dokupić podczas rejestracji. W jej wyborze pomogli sami biegacze, którzy w ostatnich dniach grudnia mogli głosować na jeden z trzech przedstawionych projektów. Ostatecznie wygrała koszulka w kolorze granatowym, z motywem graficznym nawiązującym do logo Gdynia Półmaratonu.
Krystian Zalewski był jednym z bohaterów Mistrzostw Świata w Półmaratonie Gdynia 2020, bijąc rekord Polski wynikiem 1:01:32 / fot. Tadeusz Skwiot

Ruszają zapisy!

 

Zapisy na Gdynia Półmaraton 2024 zostaną uruchomione 2 stycznia o godz. 14:00 na platformie SlotMarket.pl. Wszystkie kluczowe informacje, w tym regulaminy i cennik opłat startowych są dostępne na nowej stronie internetowej imprezy.

Na biegaczy, którzy zapiszą się najszybciej, czekają liczne korzyści. Przede wszystkim, ​zapłacą oni najniższe wpisowe. Dla pierwszych 500 osób zapisanych na półmaraton, opłata startowa wynosić będzie 129 zł. Najniższa stawka za start w Gdynia 5K to natomiast zaledwie 49 zł – będzie ona obowiązywała dla pierwszych 250 zgłoszonych.

Gdyńska impreza zaoferuje biegaczom także tzw. pakiet Flex30. Na czym będzie on polegał?

Osoby zapisane w ciągu pierwszych 30 dni od otwarcia rejestracji będą mogły otrzymać pełny zwrot wpisowego przy rezygnacji ze startu do 45 dni przed biegiem. Co więcej, nawet do 7 dni przed zawodami będą mogły bezpłatnie przenieść swój start na kolejną edycję imprezy. Dodatkowo, każdy zarejestrowany zawodnik będzie miał możliwość przepisania pakietu na inną osobę, za niewielką opłatą manipulacyjną.
Specjalna zniżka dla poszkodowanych w 2020 r.

Organizatorzy nie zapomnieli o biegaczach, którzy planowali start w Gdyni w 2020 roku, w ramach biegu masowego podczas World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020. Ten bieg nie mógł jednak odbyć się z uwagi na panujące obostrzenia sanitarne w szczycie pandemii COVID-19.

 

Biegaczom zapisanym na tamto wydarzenie przysługuje obecnie zniżka w wysokości 50 zł na start w Gdynia Półmaratonie. Voucher można wykorzystać w dowolnej edycji gdyńskiej imprezy w latach 2024-2026. Szczegółowe informacje zostały przesłane bezpośrednio do zawodników, którym przysługuje rabat drogą mailową. Organizatorzy proszą wszystkich, którzy nie otrzymali takiej wiadomości, a byli zapisani na gdyńskie zawody w 2020 roku, o kontakt na adres biuro@gdyniapolmaraton.pl

ZOBACZ POZOSTAŁE NEWSY