18 maja tysiące biegaczy zmierzą się w Gdyni z dystansem półmaratonu. Wiemy już, jak będzie wyglądać trasa zawodów. 

Start i meta na Skwerze Kościuszki, liczne atrakcje w zasięgu wzroku, kultowy podbieg ulicą Świętojańską, a następnie zbieg w kierunku morza i końcówka biegu Bulwarem Nadmorskim – tak można w skrócie opisać trasę, którą będą musieli pokonać uczestnicy Gdynia Półmaratonu 2024.

Atestacja trasy jeszcze przed nami, więc możliwe są niewielkie korekty, ale jej ogólny zarys nie powinien już ulec zmianie. Będzie z jednej strony atrakcyjnie dla biegaczy, a z drugiej – między innymi dzięki wieczornej porze biegu – zminimalizujemy utrudnienia drogowe. Adam Okrój, koordynator Gdynia Półmaratonu

Biegacze przebiegną m.in. obok gdyńskiego portu i stoczni, przy Pomniku Ofiar Grudnia 1970, dworcu PKP Gdynia Główna i Centrum Nauki Experyment, następnie okrążą ​Polsat Plus Arenę Gdynia i Stadion Miejski, po czym wrócą w kierunku centrum. Tam będzie na nich czekać ok. 1 km podbiegu ​ulicą Świętojańską, z której skręcą w Aleję Piłsudskiego, by w końcu ostatni odcinek trasy pokonać wzdłuż ​morza. Finisz będzie zlokalizowany w okolicy ORP Błyskawica i Daru Pomorza.

Razem z półmaratonem wystartuje też Gdynia 5K, czyli bieg na dystansie 5 km. Jego uczestnicy krótko po starcie skręcą od razu w ulicę Świętojańską, następnie skierują się w stronę morza, gdzie będzie na nich czekał nieco wydłużony odcinek trasy po Bulwarze Nadmorskim. Bieg zakończą w tym samym miejscu, co półmaratończycy.
Gdynia Półmaraton, wraz z wydarzeniami towarzyszącymi, odbędzie się 18 maja 2024roku. Wydarzenie wraca do kalendarza gdyńskich imprez po kilkuletniej przerwie, a w ciągu pierwszych 2 tygodni rejestracji swój udział w biegu zgłosiło niemal 2,5 tysiąca osób.

Rejestracja do startu w zawodach nadal trwa, a organizatorzy wydarzenia zadeklarowali, że za każde nowe zgłoszenie na półmaraton dokonane do 28 stycznia przekażą 10 zł na cel 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

ZOBACZ POZOSTAŁE NEWSY