Organizatorzy PKO Gdynia Półmaratonu zapraszają do udziału w wydarzeniu nie tylko dorosłych biegaczy, ale też młodzież i najmłodszych adeptów ruchu na świeżym powietrzu. Zapisy na FRUGO Kids Run są już otwarte!

 

 

PKO Gdynia Półmaraton odbędzie się 18 maja 2024 roku. Główny bieg odbędzie się w porze wieczorno-nocnej, ze startem o godz. 20. Wcześniej jednak pobiegną dzieci i młodzież w ramach biegów towarzyszących FRUGO Kids Run.

Krótkie biegi na dystansach od 100 do 1000 metrów zostaną rozegrane na Skwerze Kościuszki – tam, gdzie będzie się znajdować meta PKO Gdynia Półmaratonu. Do wspólnej zabawy i rywalizacji organizatorzy zapraszają nawet dwulatków. Górny limit wiekowy to 14 lat. 

To ma być przede wszystkim dobra zabawa, z dużą dawką uśmiechu i pozytywnej energii. W najmłodszych kategoriach wiekowych rodzic będzie mógł towarzyszyć swojemu dziecku podczas całego biegu. Liczymy, że najmłodsi adepci biegania tłumnie stawią się na starcie, by po chwili wysiłku odebrać zasłużone medale.
Piotr Jakóbik, rzecznik prasowy PKO Gdynia Półmaraton

Zapisy już trwają, a zgłoszenia można dokonać przez portal SlotMarket.pl. Opłata startowa na otwarciu rejestracji wynosi 30 zł. Poza numerem startowym i napojem na mecie, każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal.

ZOBACZ POZOSTAŁE NEWSY