Do grona firm wspierających uczestników Gdynia Półmaratonu 2024 dołączyła Nowalijka, lider branży warzywno–sałatkowej. Każdy z uczestników półmaratonu oraz biegu towarzyszącego na dystansie 5 km otrzyma smaczny, zdrowy posiłek.

Nowalijka to firma o rodzinnych tradycjach. Istnieje od 1999 roku i jest jedną z największych firm branży warzywno–sałatkowej, zajmującą się produkcją i sprzedażą hurtową tych produktów. W swojej bogatej ofercie posiada zupy, zioła, sałaty oraz gotowe dania warzywne. Wszystkie produkty Nowalijki spełniają najwyższe standardy. Na każdym etapie, począwszy od produkcji, przez sprzedaż, aż do dystrybucji, zachowane są wysokie wymogi jakościowe potwierdzone certyfikatami BRC oraz IFS.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z podjęcia współpracy z organizatorami Gdynia Półmaratonu. Wierzymy, że nasze wysokiej jakości produkty, pochodzące z własnych szklarni oraz pól uprawnych, przygotowywane z ogromną starannością, staną się przysmakiem biegaczy w całej Polsce i pozwolą szybciej zregenerować się po wysiłku.

Piotr Wychowałek, właściciel firmy Nowalijka

Gdynia Półmaraton wraca do kalendarza imprez biegowych po czterech latach przerwy spowodowanej pandemią Covid-19. Ostatni raz zawody odbyły się w 2020 roku, ale wystartowała tylko i wyłącznie elita w ramach Mistrzostw Świata w półmaratonie. W ciągu zaledwie dwóch tygodni od otwarcia zapisów do startu w Gdynia Półmaratonie zarejestrowało się już prawie 2500 osób.

Bardzo cieszymy się, że wracamy. Frekwencja jest najlepszym dowodem na to, że taka impreza na Pomorzu była bardzo wyczekiwana przez biegaczy. Cieszymy się też, że Nowalijka dołącza do grona naszych partnerów.

Michał Drelich, prezes agencji Sport Evolution, organizatora Gdynia Półmaratonu

Na mecie zawodów, na każdego z uczestników Gdynia Półmaratonu oraz Gdynia 5K będzie czekać specjalny, zdrowy posiłek przygotowany przez Nowalijkę.

Gdynia Półmaraton wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się 18 maja 2024 i po raz pierwszy będzie biegiem nocnym. W programie imprezy, oprócz biegu na dystansie 21,1 km, zaplanowano także bieg uliczny na dystansie 5 km oraz biegi dziecięce

ZOBACZ POZOSTAŁE NEWSY